اطلاعیه مهم در رابطه با درگاه پرداخت سامان کیش

اطلاعیه مهم در رابطه با درگاه پرداخت سامان کیش

پرداخت الکترونیک سامان sep

باتوجه به نقص کوچکی که در صفحه پرداخت الکترونیک سامان کیش وجود دارد خریداران پس از خرید موفق بر اثر بستن یک پنجره هشدار دیگر قادر به تکمیل کردن مراحل خرید خود نیستند و در صفحه پرداخت قفل می شوند. که این امر موجب می شود مبلغ تراکنش از حساب خریدار کسر شده و به حساب پذیرنده نیز واریز نگردد…

پس از پرداخت موفق تراکنش ها از طریق درگاه پرداخت سامان کیش و قبل از هدایت خریدار به سایت پذیرنده  هشدار کوچکی که در تصویر زیر نیز قایل مشاهده است در صفحه پدیدار می شود که دارای دو دکمه continue و cancel می باشد.

پرداخت الکترونیک سامان

در صورت کلیک بر روی دکمه continue خریدار به سایت پذیرنده هدایت شده و محصول خریداری شده را دریافت می کند.

اما در صورت کلیک بر روی دکمه cancel یا بستن هشدار، علاوه بر اینکه مبلغ تراکنش از حساب خریدار کسر می شود و همچنبن دکمه سبز رنگ “تکمیل خرید و انتقال به سایت پذیرنده” نیز غیرفعال می شود که این موجب می شود خریدار در صفحه بانک قفل شده و هیچ اقدام دیگری نمی توان بکند

طی بررسی های انجام شده از تراکنش های ناموفق خریداران علت را جویا شدیم. بیشتر خریداران قبل از بازگشت به سایت پذیرنده قصد دارند تا از صفحه پرداخت تصویری تهیه کنند لذا اقدام به بستن هشدار می کنند و این اقدام موجب سردرگرمی خریدار می گردد.

البته در اغلب موارد مبلغ تراکنش کسر شده از حساب خریدار، حداکثر پس از 72 ساعت به حساب وی بازگشت داده می شود.

اما اکنون این سوال مطرح می شود که آیا این رویه طراحی صفحه پرداخت صحیح است، مخصوصا برای کسانی که آشنایی دقیقی در این مورد ندارند؟

این مورد طی تماسی به اطلاع شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش رسید اما اعلام گردید که استاندارد های شاپرک بر این نحوه پیاده سازی بوده و این شرکت نمی تواند اقدام به تغییر صفحه پرداخت نماید و مخالف قوانین است. و این مورد پیش از این نیز توسط پذیرندگان دیگر نیز به ما (سامان کیش) گزارش شده است و ما نیز به اطلاع شاپرک رسانده ایم . اما تا کنون رفع این مشکل بی نتیجه مانده است …

 

قوانینی که از سوی شاپرک وضع می شود باید در جهت بهبود و شفاف سازی رویه خرید انجام پذیرد نه سردرگمی خریداران .امیدواریم این مورد هرچه زودتر مرتفع گردد.

 

یک داستان :

تصور کنید،  مردی که همسرش به شدت بیمار است و چیزی به مرگش نمانده ، تنها راه نجات یک داروی بسیار گران قیمت است که در شهر فقط یک نفر هست که آن را می فروشد. مرد فقیر داستان ما، هیچ پولی ندارد، هیچ آشنایی هم  برای قرض گرفتن ندارد. به سراغ دارو فروش می رود و التماس می کند. به دست و پایش می افتد و عاجزانه خواهش می کند آن دارو را برای همسر بیمارش به عنوان وام یا قرض به او بدهد. دارو فروش به هیچ وجه راضی نمی شود. به هیچ وجه.

حالا مرد ما دو راه دارد. یا دارو را بدزدد و یا نظاره گر مرگ همسرش باشد.

مرد دارو را شبانه می دزدد و همسرش را از مرگ نجات می دهد. پلیس شهر او را دستگیر می کند.

کلبرگ، روانشناس و نظریه پرداز بزرگ قرن بیستم، با طرح این داستان از مردم خواست به دو سوال جواب دهند:

1- آیا کار آن مرد درست بود؟

2- آیا برای این دزدی، مرد باید مجازات شود؟ چرا؟

داستان معروف کلبرگ تمام بزرگان دنیا را به چالش کشید. وی پس از طرح آن گفت از روی جوابی که می توانید به این سوال بدهید من می توانم میزان هوش و شعور اجتماعی شما را تشخیص دهم و مهمترین قسمت این سنجش، پاسخ به سوال “چرا” در سوال دوم بود.

هر کس جواب متفاوتی می داد. حتی سیاستمداران بزرگ دنیا به این سوال پاسخ دادند:

– آری، باید مجازات شود، دزدی به هر حال دزدی است.

– زیر پا گذاشتن مقررات، به هر حال گناه است. فارغ از بیماری همسرش.

– کار آن مرد درست نبود اما مجازات هم نشود. زیرا فقیر است و راهی نداشته.

اما هنگامی که از گاندی این سوال را پرسیدند، پاسخ عجیبی داد. گاندی گفت:

کار آن مرد درست بوده است و آن مرد نباید مجازات شود. چرا؟

زیرا قانون از آسمان نیامده است!

ما انسان ها قانون را وضع می کنیم تا راحت تر زندگی کنیم. تا بتوانیم در زندگی اجتماعی کنار هم تاب بیاوریم. اما هنگامی که قانون منافی جان یک انسان بی گناه باشد، دیگر قانون نیست. جان انسان ها در اولویت است. آن قانون باید عوض شود.

گاندی گفت انسان بر قانون مقدم است.

کلبرگ پس از شنیدن سخنان گاندی گفت بالاترین نمره ای که می توان به یک مغز داد همین است.

گاندی مغز ششم (بالاترین سطح شعور اجتماعی)  است.

Print Friendly, PDF & Email
وَمَا مِن دَآبَّةٍٍ فِِی الأَرْضِ إِلاَّ عَلَی اللّهِ رِزْقُهَا وَیَعْلَمُ مُسْتَقَرَّهَا وَمُسْتَوْدَعَهَا کُلٌّ فِی کِتَابٍ مُبِینٍ(هود/6)؛ «هیچ جنبنده ای در زمین نیست، مگر اینکه روزی او برخداست. او قرارگاه و محلّ نقل و انتقالش را می داند. همه اینها در کتاب آشکاری ثبت است».