افزونه ایجاد پروفایل برای کاربران وردپرس Profile Builder ،درگاه بانک dargahbank.ir

افزونه ایجاد پروفایل برای کاربران وردپرس Profile Builder ،درگاه بانک dargahbank.ir

افزونه ایجاد پروفایل برای کاربران وردپرس Profile Builder ،درگاه بانک dargahbank.irReviewed by مدیر سایت on Oct 4Rating: 5.0User Profiles یک افزونه کاربردی برای سیستم وردپرس می باشد که شما را قادر می سازد تا براحتی یک صفحه پروفایل برای هر کاربر اختصاص دهید.

Profile Builder یک افزونه کاربردی برای سیستم وردپرس می باشد که شما را قادر می سازد تا براحتی یک صفحه پروفایل برای هر کاربر اختصاص دهید. این افزونه فوق العاده کاربر پسند دارای امکاناتی نظیر نمایش کاربران در ابزارک و قابلیت بسیار کاربردی افزودن فیلد دلخواه در پروفایل کاربران می باشد. همچنین از قابلیت های دیگر آن میتوان به وجود کد میانبر اشاره کرد.

با آموزشی دیگر از مجموعه آموزش های وردپرس در خدمت شما کاربران سامانه درگاه بانک هستیم.

Profile Builder

شروع کار

برای شروع کار ابتدا افزونه را دریافت نموده و از بخش افزونه های سایت خود آن را نصب نمایید. بعد از نصب این افزونه در پیشخوان وردپرس، بخشی جدید با نام Profile Builder ایجاد شده است که مربوط به تنظیمات افزونه ی نصب شده می باشد.

Profile Builder

بعد از کلیک بر روی تنظیمات افزونه Profile Builder صفحه ای برای شما به شکل زیر نمایش داده می شود.

Profile Builder

همان طور که می بینید این افزونه تنظیم بخش خاصی را از شما انتظار ندارد و فقط باید شورت کد هر بخشی را که می خواهید کپی کنید و در یک برگه/نوشته وارد کنید تا آن بخش برای شما ایجاد شود.
مثال:

برای مثال ما فرم ثبت نام و فرم ویرایش پروفایل کاربری را ایجاد می کنیم. ابتدا از همین صفحه باید شورت کدهای ویرایش پروفایل و ایجاد فرم ثبت نام را در دو نوشته/برگه مجزا وارد کنید.

Profile Builder

Profile Builder

بعد از اینکه مطابق تصویر بالا شورت کد ها را به نوشته/برگه سایتتان اضافه کردید، می توانید آن ها را به فهرستی از سایتتان هم اضافه کنید تا کاربر دسترسی آسان و سریعی را به آن ها داشته باشد.

بعد از آن نتیجه را در خروجی پروفایل کاربران در وردپرس مشاهده کنید.

Profile Builder

تصویر بالا مربوط به ویرایش پروفایل و تصویر زیر مربوط به فرم ثبت نام می باشد.

Profile Builder

همانطور که مشاهده می کنید فرم ثبت نام و فرم ویرایش پروفایل کاربر خیلی سریع و آسان ایجاد شده است اما امشکلی که وجود دارد این است که این فرم ها به صورت انگلیسی می باشد و ممکن است برای سایت ما که تمام کاربرانمان فارسی زبان هستند نامناسب باشد.

manage fields

برای اینکه هر بخش را متن دلخواه خودتان قرار دهید و فرم های هر بخش را فارسی کنید، ابتدا باید به بخش Manage Fields این افزونه بروید.

Profile Builder

در این بخش می توانید برای هر فرم موجود در سایت (label) متن دلخواه خودتان را قرا دهید. به تصویر زیر توجه کنید.

Profile Builder

مطابق با تصویر بالا برای ویرایش هر بخش روی گزینه ی Edit در کنار آن کلیک کنید تا زیر منوی تنظیمات آن بخش برای شما باز شود سپس می توانید در آن بخش، متن موردنظر خودتان را قرار دهید (فارسی سازی نوشته ها)، در نهایت هم هر بخش را بصورت جداگانه ذخیره کنید.
و بعد از آن به فرم مورد نظرتان سری بزنید تا خروجی برای پروفایل کاربران در وردپرس را مشابه تصویر زیر مشاهده کنید.

Profile Builder

Profile Builder

Print Friendly, PDF & Email
وَمَا مِن دَآبَّةٍٍ فِِی الأَرْضِ إِلاَّ عَلَی اللّهِ رِزْقُهَا وَیَعْلَمُ مُسْتَقَرَّهَا وَمُسْتَوْدَعَهَا کُلٌّ فِی کِتَابٍ مُبِینٍ(هود/6)؛ «هیچ جنبنده ای در زمین نیست، مگر اینکه روزی او برخداست. او قرارگاه و محلّ نقل و انتقالش را می داند. همه اینها در کتاب آشکاری ثبت است».