نمایش مطالب به صورت کشویی در وردپرس با Accordion

نمایش مطالب به صورت کشویی در وردپرس با Accordion

نمایش مطالب به صورت کشویی در وردپرس با AccordionReviewed by مدیر سایت on Mar 8Rating: 5.0

نمایش مطالب به صورت کشویی در وردپرس با Accordion

با سلام و عرض ادب خدمت تمامی کاربران عزیز درگاه بانک
در وب سایت های مختلف مشاهده کرده اید که یک سری محتوا که معمولا نشان دهنده خدمات آن وب سایت می باشد به صورت کشویی نمایش می دهد که علاوه بر ظاهر زیبای آن ، فضای کمتری را اشغال میکند و در نهایت خیلی سریع و کوتاه خدمات وب سایت یا شرکت را به کاربر نمایش می دهد. در این آموزش وردپرس قصد داریم پیرامون نمایش مطالب در وردپرس به صورت کشویی صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

Accordion

Accordion

این افزونه وردپرس در مخزن بزرگ وردپرس در دسته افزونه کاربردی وردپرس به ثبت رسیده است و امکان نمایش مطالب در وردپرس را فراهم می کند.

توضیحات مختصر

این افزونه کاربردی وردپرس توسط تیم هندی wpshopmart  نوشته شده است و از آخرین بروزرسانی این افزونه کاربردی وردپرس حدود ۲ هفته می گذرد.شما با افزونه های صفحه ساز مانند ویژوال کامپوسر میتوانید Accordion های متعددی بسازید ولی در عوض محدودیت هایی نیز وجود دارد ولی شما با استفاده از این افزونه کاربردی وردپرس میتوانید نامحدود Accordion بسازید.

توجه!! Accordion هایی که با این افزونه کاربردی وردپرس ساخته می شود کاملا ریسپانسیو می باشد.

آموزش کار با افزونه Accordion

ابتدا آخرین نسخه این افزونه کاربردی وردپرس را دانلود و سپس در وردپرس سایت خود نصب و فعال سازی کنید.پس از نصب و فعال سازی گزینه ای تحت عنوان Accordion در منوی پیشخوان وردپرس اضافه می شود و با کلیک بر روی New Accordion  وارد بخشی جدیدی میشویم که در آن بخش قادر خواهیم بود Accordion های متعددی بسازیم.

Accordion

در این بخش ابتدا میبایستی عنوانی برای Accordion های خود مشخص کنیم پس دست به کار میشویم و عنوانی مناسب برای Accordion خود انتخاب میکنیم تا منجر به نمایش مطالب در وردپرس به صورت کشویی شود.

Accordion
در قسمت پایینی این بخش ، قسمتی وجود دارد که شامل چندین تب می باشد . این تب ها درواقع تنظیمات مربوط به Accordion  ها نیز می باشند. در تب Shortcode ، کد کوتاه مشخص شده را به برگه مورد نظر منتقل کرده و آن را نیز منتشر کنید تا خروجی کار خویش را مشاهده کنید و نمایش مطالب در وردپرس را داشته باشیم.

Accordion

در قسمت Accordions Options ما چندین گزینه را مشاهده میکنیم که مربوط به تنظیمات اولیه منوهای کشویی می باشد.
در قسمت Collapsible که دارای دو مقدار true  و False می باشد ما میتوانیم مشخص کنیم که منوی کشویی ما چه عملیاتی را انجام دهد. (با قرار دادن روی گزینه True ، Accordion ها هم میتوانند فعال و هم میتوانند غیر فعال شوند)
در قسمت height Style که دارای دو مقدار content و fill می باشد ما میتوانیم مشخص کنیم که Accordion ها چه مقداری ارتفاع بگیرند. پیش فرض این گزینه روی Content به معنای این است که بر اساس محتوای موجود ، Accordion   ارتفاع بگیرد.
در نهایت گزینه Activate Even ما میتوانیم مشخص کنیم که Accordion با انجام چه عملی فعال و غیر فعال شوند.

Accordion

بخش بعدی ، بخش Style ها می باشد که شما اگر مقداری دانش زبان انگلیسی داشته باشید میتوانید این بخش را خودتان انجام دهید و به دلیل بالا نرفتن حجم مقاله از توضیح دادن این بخش خود داری میکنم.

Accordion

Accordion

بخش بعدی ، بخش Content یا محتوا می باشد که با کلیک بر روی گزینه add وارد بخشی جدید می شویم.

Accordion

در این بخش ابتدا عنوانی برای Accordion  انتخاب میکنیم و در نهایت محتوای مورد نظر خود را در باکس پایینی آن قرار میدهیم.

Accordion

بخش بعدی ، قسمت Custom CSS می باشد که ما میتوانیم با قرار دادن کد های سی اس اس در آن ، ظاهری زیبا تر به آن اعمال کنیم.
در نهایت Shortcode موجود را در برگه مشخص قرار میدهیم و آن را منتشر میکنیم و مشاهده میکنیم که این افزونه کاربردی وردپرس ، امکانات و ظاهر زیباتری را به سایت ما بخشید.

Accordion

Print Friendly, PDF & Email
وَمَا مِن دَآبَّةٍٍ فِِی الأَرْضِ إِلاَّ عَلَی اللّهِ رِزْقُهَا وَیَعْلَمُ مُسْتَقَرَّهَا وَمُسْتَوْدَعَهَا کُلٌّ فِی کِتَابٍ مُبِینٍ(هود/6)؛ «هیچ جنبنده ای در زمین نیست، مگر اینکه روزی او برخداست. او قرارگاه و محلّ نقل و انتقالش را می داند. همه اینها در کتاب آشکاری ثبت است».