شروع یک کسب کار پرسود اینترنتی قسمت اول

شروع یک کسب کار پرسود اینترنتی قسمت اول

شروع یک کسب کار پرسود اینترنتی قسمت اولReviewed by مدیر سایت on Nov 28Rating: 5.0برای شروع کسب کار اینترنتی با بازدهی و سود دهی چه چیزهایی لازم داریم؟ سرمایه؟ انبار؟ دفتر بزرگما برای اینکه دقیقا یک فروشگاه اینترنتی یا یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم به چه چیزهایی نیاز داریم؟ نیاز به دفتر داریم؟ نیاز به انبار هست؟ یا یک انبار بزنیم و دفتر کار بزنیم و بعد کسب و کار رو شروع کنیم؟ نیاز به سرمایه گذاری هست؟ من باید به شما بگم که اگر شما دوست دارید یک کسب کار شروع کنید و توی اون کسب کار کمال گرایی داشته باشین هیچ وقت اون کسب و کار رو شروع نمیکنید. یعنی یکی از اصول کار اینه که شما وارد کسب و کار بشید و بعد ببینید چه چیزهایی توی اون کسب کار نیاز هست و بعد بهبود و گسترش دهید.

شروع یک کسب کار پرسود اینترنتی

واقعا برای شروع یک کسب کار اینترنتی باید چیکار کرد؟ چقدر هزینه برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی لازم داریم ؟

سوالاتی زیادی برای ما ارسال میشود، ایمیل می زنند و سوال میپرسند که دقیقا کسب کار اینترنتی چیه ؟

ما برای اینکه دقیقا یک فروشگاه اینترنتی یا یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم به چه چیزهایی نیاز داریم؟ نیاز به دفتر داریم؟ نیاز به انبار هست؟ یا یک انبار بزنیم و دفتر کار بزنیم و بعد کسب و کار رو شروع کنیم؟ نیاز به سرمایه گذاری هست؟ من باید به شما بگم که اگر شما دوست دارید یک کسب کار شروع کنید و توی اون کسب کار کمال گرایی داشته باشین هیچ وقت اون کسب و کار رو شروع نمیکنید. یعنی یکی از اصول کار اینه که شما وارد کسب و کار بشید و بعد ببینید چه چیزهایی توی اون کسب کار نیاز هست و بعد بهبود و گسترش دهید.

کسب کار

 

 

میزان هزینه برای شروع کسب کار اینترنتی با بازدهی و سود دهی بالا حداقل چقدر لازم داریم؟

بیشتر سوالات که پرسیده میشود در واقع همین زمینه است که واقعا نیاز به انبار ، سرمایه گذاری و دفتر برای اون کسب و کار داریم؟

خب وقتی این کارو کردیم بعدش چیکار کنیم؟ اگر به صورت مثال توی اون کسب کار اون محصول رو سفارش دادیم و بعد توی انبار موجود نداشتیم اون وقت شرایط چی میشه ؟ ما باید به مشتریان چی بگیم؟ قیمت ها رو چطور بروز رسانی کنیم؟ اگر تعداد محصولات بالا رفت اون وقت چطور هر روز به قیمت ها رسیدگی کنیم؟

جواب همه این سوالات واضح است. شما باید شروع کنید، باید مشخص بشه چه اتفاقاتی خواهد افتاد و نسبت به اون اتفاق در مورد کسب کار خود واکنش نشان دهید.

یک مثال از تجربه شخصی من :

برای مثال چند سال پیش من تصمیم گرفتم یک فروشگاه راه اندازی کنم در زمینه لوازم خانگی. در آن زمان جستجو در زمینه کسب کار و فروش لوازم خانگی بسیار زیاد بود و مردم تمایل به خرید این لوازم از اینترنت رو داشتند و من هیچ کدوم از این لوازم رو موجود نداشتم. یک روز وقت گذاشتم رفتم فروشگاه ها تمامی افرادی که توی این زمینه کار میکردند رو پیدا کردم باهاشون صحبت کردم و آدرس و تلفن تک تکشون رو گرفتم. بهشون گفتم میخوام باهاتون کار کنم یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کردم لیست و قیمت اجناس همکاری رو به من بدین میخوام براتون بفروشم. با 5 تا 10 نفر از این افراد وارد یک رابطه کسب کار شدم و چندتا از اونها مردمان خیلی خوب و شریف در این کسب کار بودند که برای من که جنس رو میفرستادن یکی 2 ماه بعد تسویه شون رو انجام میدادند.

شروع درآمد من :

از طریق این افراد به انبار و لوازم کسب کار اون افراد من کسب کارم رو شروع کردم و پیش رفتم و رسیدم به جایی که فهمیدم که چندتا از محصولات بیشترین فروش رو دارند. در نتیجه تصمیم گرفتم بین 5 تا 10 تا از این محصولات رو توی دفترم نگهداری کنم تا هزینه های کمتری در رابطه حمل و نقل و … پرداخت کنم. در طی یکسال تعداد فروش محصولاتم به 157 تا محصول رسید.

پیشرفت کار من :

روش کسب کار من طوری پیش رفت که من طی مدت ها بعد یک انبار داشتم. فروشگاهایی مثل digikala و amazon به همین روش کسب کار، کار کردند اگر الان می بینید انبارهای چندهزار متری توی اینترنت هست و شما را شگفت زده میکند و با خودتون میگید وای ! ما باید چنین انبارهایی داشته باشیم واسه اینکه شروع کنیم؟ باید بگم نه! اونها هم اول کسب کار به صورت واسطه راه اندازی کردند.

کسب کار

شما هم به همین صورت به همین راحتی می توانید کسب کارتون رو شروع کنید، نیاز نیست همه محصولات رو موجود کنید، هیچ نیاز نیست انبار، دفتر داشته باشید اصلا کسب کار اینترنتی یک نوع کسب کار خانگی است. تنها وسیله ای که نیاز دارید یه موبایل یا یک تلفن مستقل که بنوانید از راه دور داشته باشید.

با درگاه بانک در قسمت بعدی همراه باشید…

Print Friendly, PDF & Email

دیگر مطالب مرتبط

وَمَا مِن دَآبَّةٍٍ فِِی الأَرْضِ إِلاَّ عَلَی اللّهِ رِزْقُهَا وَیَعْلَمُ مُسْتَقَرَّهَا وَمُسْتَوْدَعَهَا کُلٌّ فِی کِتَابٍ مُبِینٍ(هود/6)؛ «هیچ جنبنده ای در زمین نیست، مگر اینکه روزی او برخداست. او قرارگاه و محلّ نقل و انتقالش را می داند. همه اینها در کتاب آشکاری ثبت است».